Jak często myć włosy, by były piękne i zdrowe? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Mycie włosów to jedna z rutynowych czynności pielęgnacyjnych, do których zwykle nie przywiązuje się zbyt dużo uwagi. To błąd, który często prowadzi do pogorszenia kondycji fryzury! Jak często myć włosy, by były zdrowe i piękne? Jakie kosmetyki warto wykorzystać w codziennej pielęgnacji? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

 

Prawidłowa pielęgnacja włosów

Właściwa pielęgnacja powinna być przede wszystkim dobrze dobrana do potrzeb Twoich włosów. Warto skupić się na aspektach, takich jak częstotliwość mycia, rodzaj włosa, stosowane preparaty i dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne. Dlaczego to ważne? Jeśli wybierzesz szampon, który będzie obciążał lub wysuszał Twoją fryzurę, to jej kondycja będzie słaba bez względu na organizację higieny. Jak często myć włosy i na jakie kosmetyki warto postawić?

 

Jak często myć włosy?

Myjesz włosy codziennie? To rozwiązanie budzi wiele kontrowersji. Specjaliści zwracają uwagę, że częsta higiena może paradoksalnie doprowadzić do nadmiernego wydzielania sebum i przetłuszczania fryzury. Jak często myć włosy, by tego uniknąć? Zazwyczaj zaleca się, by robić to co 2-3 dni. Nie oznacza to jednak, że codzienne zabiegi są absolutnie przeciwwskazane. Jeśli zależy Ci na częstej pielęgnacji, postaw na delikatne kosmetyki, które nie będą powodować wysuszenia ani obciążenia fryzury.

 

Częste mycie włosów a wybór szamponu

Wybór odpowiedniego szamponu zależy przede wszystkim od potrzeb i charakteru fryzury. Nie bez znaczenia jest również to, jak często myjesz włosy. W przypadku codziennych zabiegów oczyszczająco-pielęgnacyjnych warto postawić na preparaty o delikatnych formułach, pozbawionych „agresywnych” składników, takich jak SLS czy też SLES. To związki, które co prawda dobrze oczyszczają włosy, ale stosowane zbyt często, mogą doprowadzić do usunięcia naturalnej warstwy lipidowej. W takiej sytuacji podrażniona skóra może zareagować nadmiernym wydzielaniem sebum, co spowoduje szybkie przetłuszczanie fryzury. Warto uważać również na silikony. Kosmetyki z ich dodatkiem mogą przyczyniać się do obciążenia fryzury.

 

Jak często myć włosy z tendencją do przetłuszczania lub przesuszeń?

W przypadku włosów problematycznych pielęgnacja fryzury wymaga szczególnej uwagi. Przede wszystkim skup się na doborze odpowiednich, delikatnych kosmetyków – zła kondycja fryzury często wynika z nieprawidłowo dobranych preparatów. Jak często myć włosy, które mają tendencję do przetłuszczania lub przesuszeń? W przypadku tych pierwszych staraj się nie przesadzać z częstotliwością. Dobry szampon i mycie raz na dwa dni powinny stopniowo zredukować nadmierne wydzielanie sebum. Włosy przesuszone możesz myć raz na dwa, a nawet trzy dni. Do ich pielęgnacji wybierz szampon nawilżający i dobrą, regenerującą odżywkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl